Stegastein, Aurland. Architects: T. Wilhelmsen and T. SaundersStegastein, Aurland. Architects: T. Wilhelmsen and T. Saunders

Noderīga informācija ceļotājiem uz Norvēģiju

20.07.2016 // Šajā sadaļā Jūs varat uzzināt noderīgu informāciju, ceļojot uz Norvēģiju.

Pase/ ID karte 
Uz Norvēģiju var ceļot gan ar pasi, gan personas apliecību (eID karte).
Dodoties uz/šķērsojot valstis, kas pievienojušās Šengenas līgumam, tai skaitā Norvēģiju, ir pietiekami, ja pase/ ID karte vēl ir derīga pēdējā ceļojuma dienā.

Vīza
LR pilsoņiem, LR nepilsoņiem un trešo valstu pilsoņiem (valstis ārpus ES), kuriem ir piešķirta uzturēšanās atļauja Latvijā NAV nepieciešama vīza iebraukšanai Norvēģijā.

Ceļošana ar bērniem

Bērns var šķērsot robežu vecāku pavadībā, pilnvarotās personas pavadībā vai viens pats. Vairāk informācijas šeit.

Muita
Norvēģijas Muitas pārvaldes informācija par ievedamo un izvedamo preču, t.sk. pārtikas produktu, ierobežojumiem Norvēģijā.

Auto
Maksas ceļi
Lūdzu ņemt vērā, ka maksas ceļu sistēma Norvēģijā ir pārsvarā automatizēta. Tas nozīmē, ka vairs nepastāv iespēja par maksas ceļu norēķināties, apstājoties pie maksas automātiem, bet a/m vadītājs var braukt pa šo ceļu neapstājoties un tiek nofotografētas visu to a/m numuru zīmes, kurām nav AutoPass (elektroniska ierīce, kas piestiprināta pie a/m priekšējā stikla).

Ja transporta līdzekļa vadītājs nav noslēdzis AutoPass vai Visitor’s Payment līgumu, tad a/m īpašniekam tiks nosūtīts rēķins pa pastu uz deklarēto dzīvesvietas adresi, ko sagatavo Euro Parking Collection kompānija. Rēķins var tikt nosūtīts pat vairāk nekā 6 mēnešus pēc brauciena/u reģistrēšanas. Ja rēķins netiks samaksāts līdz norādītajam datumam, tad tiks nosūtīts atgādinājums un papildus piemērota soda nauda 300 NOK (Norvēģijas kronas) apmērā.

Ceļu nodevu var samaksāt arī degvielas uzpildes stacijās, kas atrodas netālu no Maksas ceļu nodevu iekasēšanas punktiem, 3 dienu laikā pēc maksas ceļa/u šķērsošanas. Meklēt norādi - „KR-service”.

Ja ir plānots uzturēties Norvēģijā mazāk par 3 mēnešiem, tad ir ieteicams samaksāt nodevu tiešsaistes režīmā, noslēdzot Visitor’s Payment līgumu. Tādā veidā, samaksājot iepriekš, ir iespējams šķērsot visus maksas ceļus Norvēģijā, kas ir atzīmēti ar norādi AutoPass.

AutoPASS - Informācija par maksas ceļiem un to izmantošanu Norvēģijā.

Informācija par ārzemēs reģistrētas a/m lietošanu Norvēģijā.

Norvēģijas Ceļu administrācijas informācija par prasībām automašīnas riepām.

Gāzes uzpildes staciju saraksts Norvēģijā.
 
Mājdzīvnieki
Norvēģijas Pārtikas drošības pārvaldes informācija par mājdzīvnieku ievešanu Norvēģijā

Makšķerēšana
Ja dodaties uz Norvēģiju makšķerēt, šeit Jūs atradīsiet informāciju par makšķerēšanas kartēm (Fiskekort) un to iegādi. Bez tam pašvaldību tīmekļa vietnēs parasti ir norādīts, kurās vietās (veikali, kempinga vietas u.tml.) attiecīgajā pašvaldībā makšķerēšanas kartes var iegādāties.

Norvēģijas oficiālais tūrisma ceļvedis.

LAI JUMS SKAISTS CEĻOJUMS!

 Avots: Norvēģijas Karalistes vēstniecība   |   Bookmark and Share